Phonak Audeo P90 RT İşitme Cihazı

[İnternet Ortamında Satışı Yasaktır]
Sipariş Edilemez
10 gün
 
Teslimat
Ödeme
Neden biz?
 • — %100 Güvenli Alışveriş
 • — %100 Müşteri Memnuniyeti
 • — Orijinal Ürün Garantisi
 • — Sağlıklı Bilgi Edinme
 • — Satış Sonrası Destek
 • — Farklı Ödeme Yöntemleri
 • — Uygun Fiyat Seçeneklerimiz
 • — Özel Üretim Cihazlar
 • — Alanında Uzman Deneyimli Kadro
MarkaPhonak ModelAudeo Menşeiİsviçre Pil TipiŞarjedilebilir Kanal Sayısı20 Bant Sayısı40 IP DerecesiIP 68 İos ve Android Uyumlulukİos + Android BluetoothVar İşitme Hareket SensörüYok Dynamic Noise CancellationVar Speech EnhancerVar Stereo ZoomVar

Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği kapsamında, İşitme Cihazları, yalnızca işitme cihazı merkezlerinde satışı, uyarlaması veya uygulaması yapılabilmektedir. Tüketiciye hitaben internet ortamında satışı yasaktır. Bu nedenle Web sitemizde İşitme Cihazı Satışı yapılmamaktadır. Sitemizdeki ürün görsel ve bilgilendirmeler, kullanıcıların ürünleri daha iyi tanıması ve daha doğru tercih yapmaları açısından bilgilendirme amaçlıdır.

Yeni kabin ve donanıma bakacak olursak; daha ince ve kullanışlı bir basma düğmesi dizaynı var. Yeni kabin değişiklerinde çok hafif aşağı doğru küçük bir aslında bombe var gibi düşünebilirsiniz bu çok küçük bir dizayn aslında ve ergonomik olarak da daha kullanışlı. Yeni donanım olarak da mikrofon kodlarının  hafif daha eğimli olduğunu görüyor olacaksınız paradise’ da marvel’a göre.

Ses kalitesi olarak da  daha önce biz sword çip kullanıyorduk artık prism dediğimiz gerçek zamanlı, akıllı ses yönetimi dediğimiz çipi kullanıyoruz. Bu çip sayesinde de daha fazla bellek kullanmış oluyoruz. Ve gelişmiş bağlantı seçeneklerimiz var bu şekilde de daha üst düzeyde ses kalitesi sağlıyoruz ve daha fazla bağlantı yapabiliyoruz. Bu çipin hafızasını artırması aslında, hem işlemci hızının gelişmesi ,otomatik programların geçişlerinde daha hızlı olması bize daha iyi bir ses kalitesi sağlamış oluyor.

Cihazlarda prism çipini kullanıyoruz, sword çip yerine tamamen yeni olan bu işlemciyi kullanıyoruz .

5 tane protokolü destekliyordu. bunlardan biri binaural voise stream dediğimi zprotokol . Bu protokol sayesinde çift cihaz kullanımında daha iyi bir yönsellik,stereozoom  aktive oluyordu buna biz binaural voisestream teknolojisi diyorduk. Çift cihaz kullanımında aktive olan bir özellikti.ayrıca protokollerimizden roger protokol dediğimiz bir protokol var,biliyorsunuz marvel ve paradise cihazlarda  biz bu roger  sistemlerle doğrudan aktarım yapabiliyoruz. Bu sayedede roger protokolü sayesindede biz bunu aslında gerçekleştirebiliyoruz. yine airstream  dediğimiz bir protokolümüz var, bluetooth clasic ve bluetooth lo enerji dediğimiz farklı 2 tanede bluetooth protokolü var .bu bluetooth klasik ve bluetooth lo enerji dediğimiz protokoller ,aslında bluetooth protokolleri ve diğerleride sonovaya ait olan bvst ,roger airstream dediklerimizde sonova lisanslı aktarım protokolleri ve biz bu 5 protokolü kullanarak bir  çip oluşturmuştuk sword’da ve şuanda da yine prism çipinde de aynı şelilde bu 5 protokolü kullanıyoruz.

Peki bu protokoller ne işe yarıyordu? Öncelikle bu roger protokolüne baktığımızda  biraz önce bahsettiğim gibi roger protokolünde biz roger sistemlerle bağlantı sağlıyordu. roger  direct sayesinde yeni bir alıcı alıyordu ama alıcıları cihaza entegre etmemize gerek kalmadan  kullanabiliyorduk,bunu roger protokolü sağlıyordu.

Real Ear Sound özelliği kulak kepçesinin (dış kulak) performans özelliklerini simüle eder. Bu, yerelleştirmeyi ve doğal ses algısını deneyimleme yeteneği sağlar.

DuoPhone'un temel özelliği, sinyali gerçek zamanlı olarak diğer kulağa iletir, böylece arayanın sesi ortalama 3 dB SNR'lik bir fayda ile her iki kulakta da duyulur.Arama geldiğinde telefonu örneğin sağ kulağınıza götürdüğünüzde diğer kulağada akatarım sağlar.

Prism çipi ayrı hareket sensörü çipi ayrı.ve hareket sensörü çipi sadece şarj edilebilir cihazlarda var. Prism ise bütün cihazlarda mevcut olan aynı sword çip gibi bir çip gibi bir çip.ama daha fazla bellek ve gelişmiş bağlantı seçenekleriyle sunuluyor.

Soundrelax, çarpan kapılar ve şangırdayan tabaklar gibi ani ve keskin gürültüleri tanımlar ve bu rahatsız edici sesleri, konuşmanın ses kalitesini etkilemeden, etkili bir şekilde bastırır. Bu tür sesleri tanımlar ve mpo'yu değiştirmeden orijinal en yüksek sinyal özelliklerine göre kazancı azaltır. Sonuç olarak rahatsız edici sesler etkin bir biçimde bastırılır.

Windblock yani rüzgar sesi azaltma özelliği sayesinde; dış mekanlarda dinleme, günlük yaşamın bir parçasıdır. Uyarlanabilir windblock algoritması, mikrofon ayarlarını değiştirmeden rüzgar sesini baskılar. Cihazlar diğer sistemlerin tersine, etkili bir biçimde rüzgar uğultusunu kontrol ederken yönlendirilebilir modda kalabilir. Windblock özelliği ile kullanıcılar, muhteşem dış mekanların tadına doya doya varabilirler.

Phonak auto stereo zoom, eğer gürültülü bir kalabalık duymak istediğiniz tek ses ayıklar. Gürültü zor bir kalabalık içinde bir kişinin anlayış yapar bir seviyeye ulaştığı zaman, otomatik stereozoom otomatik olarak size duymak istediğiniz ses odaklanmanızı sağlayan, aktive edilir. 

Telefon görüşmesini kabul et/bitir özelliği ;Bağlı bir bluetooth cihazından akışı duraklatın/devam ettirebilip,Bağlı bir ios veya android telefondan gelen aramaları kabul edin veya sonlandırın yada Favori sesli asistanınıza erişin (siri, google asistan)

Echoblock özelliği sayesinde ise büyük toplantı salonları, camiler,tiyatrolar gibi yansıtıcı yüzeylere sahip yankının fazla olduğu ortamlarda ayırt etmeyi artırır.

Speech enhanger özelliği sayesinde ise sessiz bir ortamda alçak sesle veya uzaktan konuşan birini daha yumuşak düzeyde duymayı sağlayarak konuşmayı artırır.

Dynamic Noise Cancellation özelliği ile konuşma önden gürültü yandan veya arkadan gelirken konuşmaları takip etmek zordur.Bu genellikle bulunulan ortamın akustik özelliklerine, odanın türüne, ve hatta o sıradaki nasıl hissettiğimize bağlı olarak değişir.Dinamik Gürültü Engelleme ile istediğiniz gürültü engelleme miktarını gerçek zamanlı olarak myPhonak uygulaması üzerinden kişiselleştirebilirsiniz. 

Paradise portföyüne bakacak olursak da aslında karşımıza 4 tane cihaz çıkıyor.

2 tanesi şarj edilebilir,birinde rt dedik telecoil seçeneği var, diğeri 312 pil ve 13 t dediğimiz seçenek var. Aslında burda kullanıcıların ihtiyaçlarına göre geçmişteki deneyimlerle phonak bu şekilde bir ürün portföyü sunuyor.Çünkü çeşitli ihtiyaçlara yönelik telecoil seçeneği ,şarj edilebilir olması , 13 pil seçeneği gibi  farklı farklı bize bir ürün portföyü sunuyor,farklı farklı seçeneklerimiz olmuş oluyor.

Öncelikle işitme cihazlarını ve aynı zamanda  roger’ıda ilk ziyarette deneme fırsatı yakalıyor hastalar. 2. Olarak da tek bir cihazdan farklı performans seviyeleri sunabiliyoruz. 30,50,70 ,90 şeklinde ayarlayabiliyoruz. Performans seviyesini target’dan kolayca değiştirebiliyoruz, hasta 50’yi denemek istiyorsa yada değiştirip 30’u denemek istiyorsa bunu kolayca aslında değiştirebiliyoruz. Bu cihazların 6 haftalık sabit bir deneme süresi var. 6 haftanın sonunda cihaz otomatik olarak kapanıyor.target’ı tekrar bağladığınızda bu 6 haftalık süreç tekrar başlamış oluyor.fitting ile ilgilide yine yaptığımız fitingden eğer memnun ise trial cihazlarından yine aynı şekilde satılan cihazlarada o fitingi aktarabiliyoruz.

Peki trial cihazlarının hem size hemde kullanıcıya faydaları neler oluyor.öncelikler ilk ziyarette paradise’ı deneyimleyebiliyorlar. Gerçek ortamda  paradise’ın nasıl işlediğini görebiliyorlar gerçek hayatlarında. 2. Olarakda farklı performansı seviyelerinin faydalarını görebiliyorlar. Çünkü herkesin hayatı biliyorsunuz tarzı farklı oluyor.hangi performansın o kişiye uygun olduğunu deneyimleyebiliyorlar.Ve eğer hastanın cihazları tamire gittiyse vs bu cihazları verebiliyoruz, phonak trial cihazları verebiliyoruz. Bu sayedede cihazsız kalmamış oluyorlar.ve her zaman tercih ettikleri ayara sahip oluyorlar.

Paradise’ın şarj edilebilir cihazlarında  r ve rt seçeneklerine geldiğini söylemiştik. Hangi şarj cihazlarıyla uyumlu diye bakacak olursak da ; geçmişe yönelik - geriye yönelik changer case combi ve  yanında     power pack ile biliyorsunuz power pack, aslında bu powerbank gibi ve yolda -yanımızda taşıyabiliyoruz. Bu şekilde de cihazları şarj edebiliyoruz. Geriye yönelik changer case combi ve power pack ile uyumlu. Aynı zamanda  mini changerla  ve changer bte rıc ile paradise  cihazları r ve rt’yi şarj edebiliyoruz.

Renk olarak baktığımızdada paradise cihazlar bej,kum beji,şampanya ,grafit ,gümüş gri,kadife siyah  ve kestane gibi farklı farklı renklerle totalde 7 renkle karşımıza çıkıyor.

Airstream teknolojisi dediğimiz teknolojide , partner mic ve tv connector için kullanılıyordu.

Bluetooh classic dediğimiz aslında normal bluetooth bağlantıları;telefonla,bilgisayarla tabletle yaptığımız bluetooth bağlantılarına biz bluetooth classic bağlantısı diyoruz.

Bluetooth low energy’de bahsettiğimiz şey ise myphonak app’ten yapılan uzaktan destek, aynı zamanda hastanın orda yaptığı kendi ses arttırması, azaltması, ayrıca remote control dediğimiz aksesuardan ses arttırma azaltma ve program değiştirme şeklinde kullanabildiğimiz bir aksesuardı bu.ve yine noahlinkwireless’a bağlantıyı biz bluetooth low enerji sayesinde gerçekleştiriyorduk.

Bu 4 protokole ek olarakda extra bvst binaural voice stream dediğimiz bir protokolümüz vardı,o da çift cihaz kullanımında etkinleşiyordu.

Pil ömrüne bakacak olursak da yeni özellikleri vardı paradise’ın. tüm bu yeni fonksiyonları prism çipinde belleğin artması, bağlantı seçeneklerinin artması gibi .

Tüm bu yeni gelen özelliklere rağmen pil ömründe marvel’a göre herhangi bir değişiklik olmadı.

Paradise’da da daha önce kullandığımız ses iletim sistemini kullanıyoruz, Biliyorsunuz 4.0’ı kullanıyorduk.

Yine aynı şekilde sds 4.0 ile paradise cihazlarda uyumlu oluyor. Yine receiver’larda 3 girişin olması, m receiver’ın olması gibi sds 4.0 ile paradise cihazlarda uyumlu.

Uygulama aralığına bakacak olursak da.

Up receiver’a baktığımızda maximum kazanç ve mpo’nun arttığını görüyor olacaksınız.

P receiver’a baktığımızdada daha doğrusu diğer receiverlarda mpo’da bir değişiklik olmadığı ama maksimum kazanç ve desibel herbirinde artı şeklinde göreceksiniz.yine sds 4.0 aynı olduğu için receiver seçeneklerimizde aynı.

Uygulama aralığında biz hafif dereceden çok ileri derecede işitme kaybına kadar bir uygulama aralığı sağlamış oluyoruz.

Son olarak performans özellik ve matrisine gelecek olursak da.

30,50,70, 90 performans seviyelerinde yeni özellikler nasıl değişiyor bunlara bakalım. Performans seviyesine göre adaptive phonak dijital 2.0 çıktı. Bu bütün cihazlarda hem pilli hem şarj edilebilir cihazlarda ,tüm performans seviyesinde  kullanılabiliyor. Ancak apd 2.0 ‘ın geriye dönük uyumluluğu yok. Bu da marvel’da daha eski cihazlara bağladığınızda göremiyor olacağınız anlamına geliyor.sadece paradise ile kullanabiliyoruz.

Autosense 4.0’a  gelen yeni özelliklerdede dinamik gürültü engelleyici diye bir özelliğimiz var. Bu yine 90 performans seviyesindeki hem pilli hem şarj edilebilir cihazlarda mevcut.bunu yine target’dan ayarlayabiliyorsunuz.Eğer isterseniz myphonak app’dan de bu özelliği ayarlayabiliyor olacaksınız. Konuşma geliştirici özelliği de  yine hem şarj edilebilir cihazlar hem pilli cihazlarda 90 performans seviyesinde kullanılabiliyor olacak.sakin ortamlar için konuşmanın tepe noktalarını artırdığımız bir özellik, bunuda target’dan ayarlıyor olacağız.

Maksimum ek programlara bakacak olursakta tüm cihazlar için hem şarj edilebilir hem pilli cihazlar için tüm performans seviyelerinde ek program olarak 5 tane program ekleyebiliyoruz.marvel cihazlarda aslında biz iki bluetooth bağlantısı yapabiliyorduk ancak ikisini aktif olarak kullanamıyorduk, şuanda artık 2 bluetooth bağlantısınıda aktif olarak kullanabiliyoruz. Daha öncesinde iki bağlantı yapsak  bile diğerini kullanmak için bluetooth’u kapatmamız gerekiyordu ve diğerini aktif kullanmamız gerekiyordu.Cihaz hafızaya atsa bile aktif olarak kullanılamıyordu.Ancak şimdi 2 cihaza birden bağlayıp eğer bu cihaza arama gelirse vs aktarım yaparken yine o bildirimleri alabiliyor olacağız.toplamdada 8 tane bluetooth bağlantısı;  2’si aktif olmak üzere yapabiliyoruz.Buda yine tüm cihazlarda tüm performans seviyelerinde mevcut.

Bant içi zil sesine bakacak olursakda,tüm cihazlarda bütün performans seviyelerinde  mevcut olduğunu göreceksiniz.Bu cihaz telefonda aramalarda hangi zil sesi etkinse frekansını ona aktaran bir özellik diyebiliriz.Daha öncesinde bütün aramalar aynıydı,ama artık bant içi zil sesi sayesinde telefondan eğer özelleştirdiysen bir aramayı, cihazımdanda o şekilde o sesle duyabiliyorum.

Myphonak 4.0 uygulaması biliyorsunuz yenilendi.o da yine tüm performans seviyelerinde tüm cihazlarda  kullanılabilir.

Yine işitme günlüğü de aynı şekilde.

Kanal sayılarına bakacak olursakda; 30 seviyesinde 12 kanal, 50 de 16, 70 ve 90 performans seviyelerindede 20 kanal var.bant sayılarındada her biri için +20 ekleyebiliriz kanal sayılarının üstüne .

Özetle paradise’da yeni kabin ve donanımı mevcut.portföyden bahsetmiştik. Pil ömrü aynı kalıyor marvella. Sds 4.0 hala kullanılabilir. Uygulama aralığı receiver’larda artmış durumda .

Ana Özellikler
Marka:
Phonak
Model:
Audeo
Menşei :
İsviçre
Pil Tipi:
Şarjedilebilir
Genel Özellikler
Kanal Sayısı :
20
Bant Sayısı:
40
Telecoil:
Var
IP Derecesi :
IP 68
Donanım Özellikleri
İos ve Android Uyumluluk:
 • İos + Android
Bluetooth:
Var
İşitme Hareket Sensörü:
Yok
Dynamic Noise Cancellation:
Var
Phonak Özellikleri
Wind Block :
Var
Sound Relax:
Var
Echoblock:
Var
Sound Recover:
Var
Noise Block :
Var
Speech Enhancer:
Var
Duo Phone:
Var
Stereo Zoom:
Var
Benzerlerini bul

İnceleme bulunamadı

Muhtemelen ilginizi çekebilir
 • En Çok Satanlar
 • Popüler cihazlar
Müşteri Memnuniyeti

Önceliğimiz herdaim müşteri memnuniyetidir.

Kalite güvencesi ve hizmet

Yalnızca kalitesinden emin olduğumuz ürünleri sunuyoruz.

Hızlı ve kaliteli teslimat

Firmamız Türkiye'nin her yerine teslimat yapmaktadır.